اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ وَأَنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ
بدانید که خداوند سخت کیفر است و (در عین حال) خداوند آمرزنده ی مهربان است. (المائده/98)

 

جدیدترین پست ها

telegram
کانال ارشادات استاد در تلگرام

موضوع : رقیه شرعیه

عنوان : رقیه شرعیه - سخنرانی

احمد آخوند قربانپور

 همه می دانیم که خداوند بندگان بسیاری را با ویژگی ها و مشخصات متفاوت با قدرت نامتناهی خود خلق کرده است و همه آنها را به شکل های مختلف که از عقل و تجربه بشر فراتر است روزی می دهد.

یکی از این دسته از بندگان خداوند جنیان (اجنه) هستند که خداوند آنها را آفریده و تواناییها و ویژگی هایی را به آنها عطا فرموده است. این بندگان خداوند متعال نیز مانند انسان ها مکلف اند و محمد (ص) پیامبر آنها نیز می باشد بطوری که در قرآن سوره ای به نام آنها وجود دارد. آنها نیز مانند تمام مخلوقات در سیطره قدرت الله (جل جلاله) می باشند و اوست که بر تمام آسمان ها و زمین و بین آنها حکومت می کند. و خداوند انسانها و جنیان را فقط برای عبادت و بندگی خود آفرید تا پروردگار خود را بشناسند و مطیع و فرمانبردار او باشند.

 جهل و خرافات گرایی عده ای از انسانهای ساده لوح از یک طرف و فرصت طلبی و فریبکاری عده ای دیگر سبب شده تا کهانت ، غیب گویی های پوشالی ،  طلسم و جادو و امثال اینها در بین مسلمانان شیوع پیدا کرده  و عده ای از مسلمانان ساده لوح را به خود گرفتار کند. استاد محقق احمد آخوند قربانپور در این سخنرانی کلید نجات را قرآن  و شریعت می داند و استمداد از کاهنان و به اصطلاح غیب گویان را با هر اسم و عنوانی عامل بدبختی معرفی می کند.

برای آگاهی بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم این سخنرانی زیبا را تماشا کنید.

تاریخ : 1394/1/13

 

دسته بندی موضوعی :

 

برنامه های هفتگی :


شنبه
یک شنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه

 

 

 

 

 

حوزه علمیه خاتم الانبیا (ع) شهر فراغی khatamalanbia.com